שוב הגיע החורף?

העונה הזאת הגיעה…

לרגעים לא ברור אם כבר החורף האמיתי הגיע (התאריך הרשמי לתחילת החורף הוא 22.12), או אם זאת עדיין עונת המעבר, אבל חנוכה עבר כבר- והוא בדרך כלל מסמל את תחילת התחושה הזאת- של הקור והחורפיות באוויר.

ועם התקופה הזאת, שקשה לקום בה מהמיטה בבוקר, שהחושך מקדים להופיע בערב ושמרקים מתבשלים להם על האש בבית- מתחילות גם המחלות המזוהות עם החורף:

שיעול, נזלת, יובש בעור, כאבי גרון, כאבי אוזניים, התקררות, שפעת (הלכתם לקבל חיסון?), הרפסים למיניהם ועוד ועוד….

חשוב לזכור שרוב מחלות החורף המוכרות הינן ויראליות, נגרמות בגלל נגיף, לא חיידק.
מאחר והן ויראליות- ליתרון מתן של אנטיביוטיקה לעיתים תפקיד מוגבל במניעתן, וכדאי לשקול בחירה ברכיבים טבעיים אנטי ויראליים, תרופות סבתא, מנוחה, שינה ותזונה מאוזנת לשילוב בתקופת ההידבקות.

שיעול בקרב ילדים הינו נפוץ מאוד בתקופה זאת. לעיתים מופיע כשיעול יבש ולעיתים כשיעול לח (ליחתי, עם ליחה). חשוב לזכור ששיעול, כאשר מופיעה ליחה במערכת הנשימה העליונה, הוא רפלקס טבעי של הגוף.  הגוף מנסה להוציא, לפלוט החוצה את הליחה וזהו תהליך חשוב עבורו. שיעול לח נקרא, לכן, גם שיעול פרודוקטיבי (=יעיל), כי הוא משמש תפקיד חשוב בסילוק הליחה החוצה.

שיעול מלווה לעיתים בכאב נלווה, טורדניות, הפרעות שינה- אם מדבר בילד פעוט, תחושת החוסר אונים מול הקטנצ'יק שלנו מורגשת בכל ליבינו, גופינו ושעות השינה שלנו……

בחירה בסירופ צמחים רפואיים עבור הפעוט שלנו (מגיל שנה) עשויה לאפשר לו הקלה וריכוך של הכאב הנלווה לשיעול, הקלה ביכולת הגוף לסלק ולפרק את הליחה וכן תחושה נעימה.

לכן, בנוסף להמלצה בשימוש של הרבה תרופות סבתא מוכרות, ואפילו יעילות, ובנוסף לבדיקה רפואית לשלילה של חיידק או טיפול הדורש תהליך רפואי אחר, בנוסף לאיוורור של חדרי הגן, הבית ספר או הבית, אני רוצה להמליץ לכם שבפעם הבאה שהקטנצ'יק שלכם מתעורר בלילה ושאתם חסרי אונים מולו, בפעם הבאה שהילד/ה נכנס/ת להתקף שיעול כואב ומציק, בפעם הבאה שהרבה ליחה מציקה לו/לה בגן/בביה"ס-  לבחור להשתמש בהרבליס B  קידס של פלוריש.

 1. פרג תרבותי        
 2. טימי (טימין, או בשמו הישראלי –קורנית) טבעי\
 3. שוש קירח
 • מחיר הוגן
 • כשרות מהודרת
 • מיוצר בחברת תרופות ותיקה בעלת תקני איכות מחמירים, כאן באיזור הגליל, בישראל.

 

*הכותבת הינה דיאטנית קלינית

*המידע בגדר המלצה בלבד ואינו מהווה המלצה רפואית

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out LoudPress Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out LoudPress Enter to Stop Reading Page Content Out LoudScreen Reader Support

נשמח לענות בהקדם

  מעדיפים להשאיר פרטים טלפונית? 1800-33-66-36
  התחייבות לדיסקרטיות מוחלטת

  תמיכה ללקוחות